Sandorio istorija: sklypas Vilniuje

Prieš keletą metų paskambino klientas, prašydamas susitikti ir įvertinti jo turimą sklypą Vilniuje. Daugiau nei metus jis bandė sklypą parduoti, pasitelkdamas kitų brokerių pagalbą, tačiau rinkos susidomėjimo nebuvo, tad jis atvyko pasitarti su mumis, ką daryti toliau.

Padarę išsamią analizę įvertinome, kad sklypas labai perspektyvioje vietoje, tinkamas tiek gyvenamiesiems, tiek komerciniams pastatams vystyti, yra greta aplinkkelio. Taip pat žinojome, kad artimiausiu metu šalia numatyta poros didelių prekybos centrų statyba, miesto ir prekybcentrių vystytojų lėšomis bus tvarkoma infrastruktūra, įvažiavimai, komunikacijos. Tuo metu fiziškai greta buvo keletas gyvenamųjų namų, tačiau žinojome, kad greitai kaimyniniuose sklypuose prasidės keleto didesnių gyvenamųjų kvartalų statybos. Klientui rekomendavome palaukti porą metų, kol bus išvystyti numatyti komerciniai ir gyvenamieji projektai, įgyvendinti susisiekimo infrastruktūros gerinimo darbai ir tik tuomet atnaujinti sklypo pardavimą, tikintis didesnės vertės ir galimo vystytojų susidomėjimo.

Klientas atsižvelgė į mūsų patarimą. Rezultatas – sklypą pardavėme balandžio mėnesį, 80 proc. brangiau, nei prieš porą metų bandyta nesėkmingai parduoti. Konkuravo net trys vystytojai, dėl to buvo galima sutarti geriausiais įmanomas sąlygas, ypač atsižvelgiant į dabartinę sunkiai prognozuojamą situaciją. Žinoma, nemažą dalį kainos prieaugio nulėmė bendra NT rinkos situacija, tačiau teritorijos aplink šį sklypą dėl ženklaus infrastruktūros pagerėjimo pabrango santykinai gerokai daugiau nei daugumoje kitų vietų. Per porą metų ši vieta iš niekuo neišsiskiriančios tapo itin patraukli gyvenamiesiems ir komerciniams projektams įgyvendinti.

Reziumė – dažnu atveju tikrai verta investuoti į savo srities specialistų konsultaciją, kurie įvertintų turto perspektyvas, būsimus aplinkos pokyčius bei galimą jų įtaką turto likvidumui bei galimai kainai. Pačiam turto savininkui neinvestuojant jokių papildomų lėšų, greta įgyvendinami infrastruktūros ar komerciniai projektai per ganėtinai trumpą laikotarpį kaimyninio turto vertę gali pakelti dešimtimis procentų.

Straipsnio autorius

Tomas Slyva

Partneris / Industrija

Sužinokite mūsų naujienas pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite komercinio nekilnojamo turto naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę.