Industrinių mikrorajonų apžvalga: Molėtų pl.

Tęsiame Vilniaus industrinių rajonų apžvalgą ir šįkart apžvelgsime vieną karščiausių lokacijų – Molėtų plentą. Šis lokacijos apibrėžimas apima Geležinio Vilko gatvės tęsinį nuo sankryžos su Mokslininkų gatve iki pat Molėtų pl. ir Senojo Molėtų pl. sankirtos ar net sankryžos su keliu Maišiagala – Nemenčinė.

Kurį laiką ši lokacija išgyveno sąstingį – be „Argintos“ išvystyto keleto gamybinių/ sandėliavimo pastatų komplekso, taip pat kelių pavienių komercinių pastatų, eilę metų nevyko aktyvesnė plėtra. Vis tik, pastaraisiais metais ši lokacija išgyveną tikrą komercinių pastatų plėtros bumą, kuris iš dalies susijęs su įgyvendinta Molėtų pl. kelio rekonstrukcija. Taip pat dalyje Molėtų pl. atkarpų suprojektuotos ir įrengtos paralelinėmis gatvės, kurių dėka galimi tiesioginiai įvažiavimai į vystymui skirtus sklypus. Suaktyvėjo ir aplink Molėtų pl. esančių gyvenamųjų teritorijų plėtra – statomi ne tik nuosavų namų ar kotedžų kvartalai, tačiau ir daugiabučių projektai.

Molėtų pl. dalyje aplink Geležinio Vilko/ Mokslininkų g. sankryžą įsikūrusios įvairios technologijų, medicinos, lazerių, R&D veiklą vykdančios įmonės – BOD, „Moog“, „Biotechpharma“, „Valentis“, „Sicor“. Naujai vystomi ar išvystyti projektai – BOD komercinis pastatas, Visorių informacinių technologijų parko mokslo centras. Tai didžiausias Vilniuje esantis komercinis aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių klasteris, kuris jau prasiplėtė netgi iki Didžiosios Riešės – pernai metais čia buvo naujai atidarytas Gamybinių inovacijų slėnis, kuriame veikia skaitmeninių technologijų centras, verslo inkubatorius ir akseleratorius, netoliese „Biotechpharma“ planuoja statyti genų terapijos kompleksą, taip pat tris gamyklas, kuriose būtų gaminami produktai iš mikrobų ląstelių, iš žinduolių bei iš kamieninių ląstelių, o taip pat genų terapijai skirti preparatai.

Tolimesnėje Molėtų pl. dalyje vystomi įvairios paskirties komerciniai objektai – didelį proveržį tolimesnei plėtrai įtakos ką tik atidarytas prekybos centras „Una“, kurioje pagrindiniai nuomininkai yra RIMI, „Senukai“, „Deichmann“, „Pepco“.

Gretimose teritorijoje jau vystoma arba šiuo metu projektuojama visa eilė įvairios paskirties pastatų, skirtų tiek prekybinę, tiek gamybinę, tiek didmeninę ar mažmeninę prekybą vykdančioms įmonėms, naujai BVT partnertių pastatytas didmeninės prekybos įmonėms skirtas projektas bei Diurablio išvystytas stock office projektas.

Dar toliau naujai įsikūrusi ir didesnė gamybinė įmonė – 2022 m. čia savo gamybą perkėlė bei gamybinius pajėgumus išplėtė „KG Constructions“. Vis tik šioje lokacijoje yra tik keletas sklypų, tinkamų didesnei gamyklai ar sandėliams statyti. Logistikos centrų vystymui pliuso neprideda ir tai, kad Molėtų pl. kol kas neturi realiai funkcionuojančios krovininiams transportui pritaikytos jungties su Vilniaus aplinkkelių sistema. Tad manome, kad ir keletą ateinančių metų Molėtų pl. išliks viena aktyviausiai besivystančių miesto zonų, kurioje toliau bus aktyviai vykdoma prekybinės, paslaugų, technologijų įmonių bei stock office projektų plėtra.

Sužinokite mūsų naujienas pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite komercinio nekilnojamo turto naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę.