Industrinių mikrorajonų apžvalga: Liepkalnio g.

Viena komerciškai aktyviausių Vilniaus krypčių – Liepkalnio g. ir Minsko pl. apribota teritorija. Prieš 8–10 metų tai buvo nelabai kam įdomus Vilniaus pakraštys, turėjęs keletą veikiančių gamybininkų („Pakmarkas“, „Teltonika“) ir keletą logistikos centrų („Vingės terminalas“ Minsko pl. bei „Girtekos“ sandėliai-šaldytuvai).

„Girtekos“ įmonių grupei priklausantis logistikos centrų vystytojas „Sirin Development“ prieš 7-8 metus inicijavo didįjį šio regiono proveržį, kuomet pradėjo kasmet kepti po 15 000–30 000 kv. m dydžio sandėlius savo Liepkalnio industriniame parke (LIP), taip išjudindamas visą rinką. Keletą metų iš esmės tai buvo viena iš dviejų lokacijų Vilniuje, kur nuomininkas galėjo sau rasti naujas sandėliavimo patalpas (kitas didelis stabiliai pasiūlą generavęs vystytojas buvo „Transekspedicija“ Ukmergės pl.). Per tą laiką į LIP atėjo tokie ženklai kaip „Jungheinrich“, DPD, Lietuvos paštas, „Gevara“, „Sakalas“ ir kt. Pagal pradinę idėją LIP turėjo įsikurti ir „Girtekos“ biurų miestelis, tačiau vėliau šios minties atsisakyta ir likusioje neužstatytoje parko teritorijoje toliau bus statomi sandėliai.

Gretimose teritorijose pastaruoju metu buvo įgyvendinti gamybinių įmonių statybų projektai: „Freor“, „Barduva“, sandėlių nuomai projektai: M7, „Arvydo paslaugos“, kitos įmonės pasistatė sandėlius sau ar paslaugoms teikti skirtas patalpas: „Wirtgen Group“, „Intrac“, „Adampolis“, „Sadomaksa“. Didelį postūmį vystyti naujus projektus suteikė Liepkalnio sankryžos rekonstrukcija, gerokai padidinusi Liepkalnio ir Minsko pl. sankryžos pralaidumą bei bent iš dalies sumažinusi amžinų kamščių šioje sankryžoje problemą.

Dar vienas didžiulis impulsas tolesnei lokacijos plėtrai – „Teltonika High-Tech Hill“ aukštųjų technologijų parko statyba, kuri prasidėjo šiemet. Per 5 metus numatoma pastatyti apie 450 000 kv. m ploto gamybinių, sandėliavimo ir administracinių pastatų. Technologijų parke bus pastatyta elektronikos prietaisų surinkimo gamykla, spausdintų montažo plokščių gamykla, biurai, duomenų centras, plastiko dalių liejimo gamykla, lustų surinkimo, testavimo ir gamybos pastatai, komercinės paskirties patalpos ir stovėjimo aikštelės.

Neabejotinai teritorija toliau aktyviai vystysis, o „Real Game“ yra pasirengę pasidalyti savo patirtimi ir detalesnėmis įžvalgomis apie šios lokacijos perspektyvas ar tendencijas su savo klientais.

Straipsnio autorius

Tomas Slyva

Partneris / Industrija

Sužinokite mūsų naujienas pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite komercinio nekilnojamo turto naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę.