BTS (build to suit) komerciniai pastatai

BTS (build to suit) – tai komercinės paskirties pastatas, suprojektuotas ir pritaikytas konkrečiam specifiniam galutiniam naudotojui.

Galimi du pagrindiniai BTS vystymo modeliai:

  1. Pasirenkant vystytoją, kuris tampa projekto savininku ir parenka sklypą, suprojektuoja, valdo statybų procesą, jį finansuoja. Klientas nuomojasi pastatą iš vystytojo ilgalaikės nuomos sutarties pagrindu.
  2. Sale-Leaseback modelis. Šiuo atveju klientas pats išsirenka sklypą, finansuoja pastato statybą, pasirenka generalinį rangovą ir projektuoja bei stato pastatą. Pastatęs jį parduoda investuotojui, o pats toliau nuomojasi pastatą.

Kodėl verta rinktis BTS?

Pagrindinis BTS privalumas yra tai, kad pastatas visiškai pritaikytas pagal naudotojo poreikius. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti patalpų erdvę, jose vykstančių procesų efektyvumą ir sutaupyti. Šis modelis padės išvengti tokių situacijų, kai nuomininkas turi prisiderinti prie esamo pastato specifikos, jo keliamų apribojimų, todėl nepasiekia galimo maksimalaus efektyvumo. Žinoma, norint gauti geriausią rezultatą, reikalingas didelis nuomininko įsitraukimas į projektavimo ir statybos procesus.

Vystytojui toks projektas patrauklus, nes jam nekyla nuomos rizikos ir, prieš pradėdamas vystyti projektą, jau turi sutartį su nuomininku.

Kodėl verta rinktis vystytoją BTS projektui?

Pasirinkdamas vystytoją, klientas išvengia statybos valdymo rizikų, taip pat statybų finansavimo poreikio. Šiuo atveju jis gali nukreipti finansus į savo verslo plėtrą, o ne į gana lėtą vertės prieaugį turintį nekilnojamąjį turtą. Be to, jis sutaupo savo laiko, kurį turėtų skirti projekto vystymui, ir gali susitelkti į esminius savo verslo procesus.

Norite detaliau sužinoti apie BTS ir galimus sprendimus savo verslo plėtrai – susisiekite.

Straipsnio autorius

Tomas Slyva

Partneris / Industrija

Sužinokite mūsų naujienas pirmieji

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite komercinio nekilnojamo turto naujienas tiesiai į savo pašto dėžutę.